הכנסה פסיבית - האם יש דבר כזה?

בימינו רוב החברות הגדולות עוברות לעבוד בשיטה אינטרנטית מה שמאפשר לרובנו ליצר ריבוי מקורות הכנסה. מקורות הללו אם נבנו בצורה מיטבית מובילים אותנו להכנסה פסיבית. אבל, רגע לפני שאנו מנסים להגדיר בצורה ברורה מה היא בעצם הכנסה פסיבית עלינו להסתכל על צד ההפוך שלה שהוא הכנסה אקטיבית או הכנסה פעילה.

הכנסה אקטיבית או הכנסה פעילה הינה ההכנסה שמפסיקה מיד שמפסיקים לעבוד.

דוגמא קלסית של הכנסה אקטיבית או הכנסה פעילה היא “משכורת”, זה אומר שאם אתה יוצא לעבוד מקבל משכורת אם לא תצא לעבוד אז לא תקבל משכורת. מדוע אומרים הכנסה אקטיבית או הכנסה פעילה מקוון שאנו מעורבים אישית בתהליך, הזמן שלך שאותו אתה מבלה בעבודה, עבורו אתה מקבל תגמול שהוחלט מראש ע”י המעסיק.

עכשיו הגיע הזמן להסתכל אל הצד השני של הכנסה אקטיבית ולנסות להגיע להגדרה נכונה…

מה היא בעצם הכנסה פסיבית?

הכנסה פסיבית הינה ההכנסה שמרגע שנבנתה בצורה נכונה דורשת מאיתנו מאמץ מועט בכדי להרוויח כסף. שאנו מדברים על הכנסה פסיבית המשמעות היא על המאמץ המועט שאנו עושים בכדי להגדיל את הכנסתינו. אם מישהו מזמין אתכם להצטרף לפרויקט מסוים שדרכו תרוויחו כסף ותוכלו לשבת רגל על רגל על הספה בסלון ולא לעבוד! ברחו מזה מיד!

בטוח שמעתם שהיום קל לייצר הכנסה פסיבית באמצעות האינטרנט, אבל חשוב לדעת שגם מקור ההכנסה הפסיבית דורש תחזוקה שותפת. דוגמאות להכנסות פסיביות הן הכנסות משכירות דירות, פעילויות מסחריות, פעולות בהן האדם אינו מעורב באופן משמעותי יום יומי. הדבר המעניין הוא שזה יכול לייצר מקור הכנסה קבוע, מה שמפנה זמן נוסף לזמנינו הפנוי או יכול להגדיל משמעותית את הכנסותינו באמצעות שיטת עבודה שונה מזה שאנו רגילים בה.

מדוע חשוב לייצר הכנסה פסיבית? מספר סיבות חשובות:

הכנסה פסיבית מעניקה לך זמן חופשי

אחרי הכל, הזמן הוא הנכס הגדול ביותר שלנו. למעשה, הזמן הוא הרבה יותר יקר מכסף. אמנם לפעמים קל מאוד להרוויח כסף, בפועל השימוש בכסף הוא חד פעמי. זה הסיבה לכך שהזמן הוא הרבה יותר יקר וחשוב מכסף. הכסף עף מידינו בשנייה, אבל להחיות מחדש את הרגע לא. זו הסיבה שההכנסה הפסיבית כל כך חשובה מכיוון שהיא נותנת לך זמן לחיות, להיות עם המשפחה, ליהנות איתם, לצאת לחופשה כמה פעמים בשנה וכד’.

הכנסה פסיבית מאפשר לך לעבוד מכל מקום

נדבר קצת על משהו שאין אחד בעולם שלא אוהב: “לטייל בעולם”. אם אתה נהנה לטייל, זה אומר שחשוב לך מאוד להרוויח הכנסה מכובדת כדי שתוכל להרשות לעצמך לעשות זאת לעיתים קרובות מאוד. הבעיה העיקרית עם “אוהב לטייל” או “נהנה לטייל” עבור רוב האנשים היא שהכול זמני, הכול בא מהר והולך מהר מדי. לכן חשוב מאוד ללמוד איך ליצר ריבוי מקורות הכנסה ממה שאנו הכי אוהבים לעשות ובכך לעבוד מכל מקום שאנו נמצאים בו. 

לדוגמא, אתה יכול לעשות זאת בכמה דרכים ואחד מהם הוא יצירת ערוץ נסיעות משלך ב-YouTube ודרכו לחשוף את המקומות המדהימים שאתה מבקר בהם. דרך נוספת היא יצירת בלוג אישי ובו לכתוב מאמרים איכותיים ולהמליץ לאחרים לבקר במקומות שביקרת. 

דרך בלוג הנסיעות שלך ועם חיבור לאחד החברות התיירות שמספקים היום תוכנית שותפים Affiliate Program אתה יכול ליצר ערוץ הכנסה פסיבית שתאפשר להגדיל את הכנסותיך ומאפשר לך לפעול להשגת מטרה זו מכל מקום בעולם. לכן חשוב מאוד להשיג כמה שיותר מקורות הכנסה פסיבית שבסופו של דבר הופכים להיות נכסים דיגיטליים. הגדלת המקורות הללו מאפשר לך להגיע למקומות רחוקים.

מעניק במה ליציבות וצמיחה פיננסית

אם תזרים המזומנים שלך הופך להיות קבוע ואינך צריך לדאוג לכסות את ההוצאות שלך בסוף החודש על ידי החלפת הזמן הישיר שלך בכסף, תוכל לחשוב ולחפש דרכים חדשות לחיזוק נוסף של היציבות הפיננסית שלך ולתת לו לצמוח. החופש הכלכלי זה נותן לך זמן לחקור דברים חדשים כמו מסחר במט”ח, מניות והשקעות אחרות. יציבות פיננסית יוצר בהירות בראש שלנו ומניע אותנו לכבוש יעדים נוספים.

מעוניין/ת לשמוע עוד על הכנסה פסיבית?

מאמרים אחרונים

נכס דיגיטלי

מה הוא נכס דיגיטלי?

נכס דיגיטלי הוא נכס שיש לנו באינטרנט. דוגמאות לנכסים דיגיטליים יכולים להיות אתרי אינטרנט, בלוגים, דפי פייסבוק עסקיים, חשבונות אינסטגרם עסקיים וכל נוכחות ברשת שהיא בבעלות הפרטית שלנו ושייכת לנו. למה בעצם חשוב שיהיה לנו נכסים דיגיטליים? 

הכנסה פסיבית מנכס דיגיטלי?

כיום כולנו רוצים להרוויח כמה שיותר כסף. קצב החיים המהיר ויוקר המחיה הגבוה דורש מאתנו להיות מסוגלים בכל רגע נתון להגדיל את ההכנסות הכספיות שלנו ולוודא שאנחנו נהנים מאיזון ורווחה כלכלית.

עסקים מפרסמים בחינם!